Почетна / 2019 / December

Месечни Архиви: December 2019

„Land of plenty“, „Gaya“, „Pegasus“ во новогодишното кино на Сител

По лудата новогодишна вечер која ја приредува телевизија Сител, во новата година следуваат интересни филмски наслови за гледачите. Во 2.30 часот по полноќ ќе се емитува “Land of plenty” (Земја на изобилието) со Мишел Вилијамс и Џон Дил во главните улоги. Низ патувањето на Лана и Пол, ликовите ќе откријат …

Повеќе »

Промоција на „Метрички карван: Гевгелија – Штип“ во Гевгелија

Во организација на ЈОУ Библиотека „Гоце Делчев“ од Гевгелија во петок (27.12) во 18:30 часот во Градскиот театар во овој град беше оддржана промоција на 6. издание на збирката „Метрички карван“. Во фокусот на овогодишното издание беа дела од поети од градовите и околината на Гевгелија и Штип: Васил Тоциновски, …

Повеќе »

Многу смеа и забава во новогодишното издание на „Преспав“

Најпопуларниот македонски телевизиски проект со своја новогодишна програма на државната телевизија. И оваа новогодишна ноќ, како и ланската, МТВ 1 ќе емитува урнебесно новогодишно издание на “Преспав”. Многу музика и танц ги очекува фановите на најпопуларното телевизиско шоу на 31 декември со почеток од 21 часот. Најоткачениот пансион Преспав ќе …

Повеќе »

Видео | Новогодишна луда ноќ со чочеци и мераци на Сител

Вистинско новогодишно лудило на највеселата ноќ во годината ви приредува телевизија Сител. Мераци, чочеци, песни, ора со најголемите македонски фолк ѕвезди и бендови. Во Мерак меана ќе биде најбурно од сите меани во земјава. Во Мерак меана, 100% песни, игри, забава. Телевизија Сител ве поканува на заедничка прослава пред малите …

Повеќе »

Романсите „An hour behind“ и „Once upon a date“ за викенд на Сител

Предновогодишен фимски викенд на Сител. Сабота (28 декември) по последните вести, на Сител ќе се емитува “Еден час поназад”, љубовна приказна за Триш и Паркер, кои сосема случајно по грешка на времето, се запознаваат. Во недела, во истиот термин, 23.30 часот, уште една романтична комедија за насмеан почеток на празниците. …

Повеќе »

Видео | Со силна порака, Каролина ја претстави новата песна

“Обичен необичен ден” е името на наменски направената песна на Каролина за детскиот музички серијал “Дајте музика”, кој се емитуваше на МТВ. Музиката на “Обичен необичен ден” е на нејзиниот соработник Николче Мицевски. Во продолжение погледнете ја пораката која ја упати мега ѕвездата и слушнете ја најновата песна:   Дани …

Повеќе »

Фото | Се запознале и вљубиле на снимањата на „Истанбулската“

Семејната турска драма “Истанбулската невеста” очигледно е една од најзборуваните телевизиски програми оваа сезона, која ја следат македонските семејства. Покрај главните улоги на Фарук и Суреја, особено внимание привлекуваат и споредните ликови. Меѓу нив се и Мурат и Баде, кои ги толкуваат младите турски актери Беркај Хардал и Хира Којунджуолу. …

Повеќе »

Јаготката за крај – Каролина со новата песна, вечерва во „Дајте музика“

Не пропуштајте ја последната епизода на “Дајте музика” вечерва во 19 часот на МРТ 1. Каролина Гочева е на гости во Старо маало, да ја промовира својата песна “Обичен, необичен ден” специјално направена за нејзиниот омилен детски серијал. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Видео | Незаборавно финале на „Breaking bad“ вечерва на МТВ 1

Големото финале на хит серијата „На пат кон дното“ ќе се емитува денеска (27 декември) по полноќ. Приказната за човекот кој го одбра погрешниот пат и со себе повлече многу невини животи дојде до самиот крај. Каков крај го очекува Волт, а каков Џеси? Ќе успее ли семејството да го …

Повеќе »

Празнична серија на Алфа – „Кум“ со македонските актерски ѕвезди

Од 1 до 8 јануари на Алфа ќе се емитува руската телевизиска серија од осум епизоди „Кум“ во продукција на Амадеус ЛЛЦ и Марс Медија од Москва, на режисерот Тимур Алпатов. Ова е прва македонско-руска филмска соработка од 2014-та година. Руската филмска екипа беше одушевена од прекрасните локации во Битола, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!