Почетна / Серии / Дечиња, разбудете се со новите викенд „Mачиња“ и „Мечиња“ на Сител

Дечиња, разбудете се со новите викенд „Mачиња“ и „Мечиња“ на Сител

Од овој, предпразнично Божиќен викенд, нови цртани серии во утринскиот блок на телевизија Сител. Секоја сабота и недела во 10.30 часот ќе ја следите италијанската цртана серија “44 мачиња”, наменета за деца од предучилишна возраст. Дечињата ќе се радуваат и ќе играат заедно со мачињата во една гаража, кои освен забава и музика, знаат и да помогнат на пријателчињата од соседството.

Веднаш по мачињата, ќе се емитуваaт “Грижливите мечиња” кои исто така ќе ве дружат до крајот на јуни. Oдберете ја својата омилена боја и уживајте во мечето со вашата боја, сабота и недела наутро на Сител.

По “Мечињата” во утринскиот викенд блок, следуваат нови дружби со најпознатиот мачор Гарфилд.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Застани и запали се“, серија на Телма за компјутерската револуција

„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!