Дневни Архиви: 23/01/2020 | 22:18

Запознајте го дон Крисанто од понеделник во „Дива земја“ на Сител

Млад, неискусен и без пари. Но, со голема љубов кон одгледувањето на грозје и винскиот бизнис. Тоа бил Крисанто, кога години оддамна дошол на тоа парче дива земја. Семејството Монтиел му помогнало на Крисанто да создаде вистински бренд и успешен бизнис од гроздовите полиња, така што му дале парче земја. …

Повеќе »

Запознајте го Роберто, негативецот од новелата „Дива земја“ на Сител

Од понеделник до петок во 10 часот наутро, следете ја најновата теленовела од продукцијата на Телемундо (Ла Тормента, Розевиот дијамант, Циганки, Анали, Дона Барбара…). Интригантна сторија за љубовта и омразата во една дива земја. Покрај главните ликови Аурора и Хуанхо кои ќе се борат за својата љубов, ве запознаваме и …

Повеќе »

По Телма, и Нова С започнува со емитување на „Animal kingdom“

Американската драмска серија “Животинско кралство” по емитувањето на Телма, започнува со прикажување и на кабловската Нова С со титл на македонски јазик. Од вторник (28 јануари) стартува “Animal kingdom” од првата епизода, а репризите се во 11 часот наредниот ден. Оваа крими драма го прати 17 годишниот Џошуа кој поради …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!