Дневни Архиви: 12/01/2020 | 21:24

Нова трилер мини серија „Осмиот ден“ на кабловскиот канал TDC

Од понеделник до петок на кабловската TDC (оператор А1) може да ја следите новата турска мини серија “Осмиот ден”. Репризите се неколкупати дневно, плус омнибус во текот на викендот. Ова е приказна за Бахар, која живее среќен живот заедно со сопругот Ахмет. Смртта на нејзината мајка Шехназ за момент ќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!