Дневни Архиви: 21/01/2020 | 21:22

Eвропско првенство во уметничко лизгање 2020-та на МТВ 1

Од 22-ри до 26-ти јануари на програмите на Македонската телевизија (прв канал и Собраниски канал) ќе се прикажува Европско првенство во уметничко лизгање Грац 2020. Погледнете ја најавата и подгответе се за вистинска уметност на мраз : Европско првенство во уметничко лизгање Грац 2020 среда – недела МТВ1 и Собраниски …

Повеќе »

Кери Грант и Одри Хепберн во комичната класика на Сител

Оваа сабота во 12.15 часот на Сител телевизија ќе се емитува уште еден од низата познати светски класици. “Шарада” е филм од 1963 година, режиран од Стенли Донен, а во кој се појавуваат Кери Грант и Одри Хепберн. Филмот е значаен по своето сценарио, особено по умните дијалози меѓу Грант …

Повеќе »

Италијанскиот бенд со британски вкус – „New Candys“ во Скопје!

Новата, прогресивна музичка сензација, алтернативниот италијански бенд „New Candys“, доаѓа во Скопје! На 24 јануари во Младинскиот културен центар во 21 часот, во организација на издавачката куќа „Ротко“ – „New Candys“ ќе донесат инвентивна фузија од психоделија и пост-панк, инди со британски вкус, дарк со „замаглен“ поп, звук кој потсетува …

Повеќе »

Видео | Јордан Митев им ја направи „Вино налејте“ на Амајлија Бенд

Пробиштипјаните „Амајлија бенд“, на ден Водици ја промовираа својата нова авторска песна, единаесетта по ред, насловена „Вино налејте“. Како комплетен автор на песната се потпишува нашиот познат фолк пејач Јордан Митев, спотот го работеше тимот на „Арт студио“, а аудиото е снимено во студиото „Анастасија“. Бендот постои 13 години, а …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!