Дневни Архиви: 22/01/2020 | 22:36

Запознајте ја Аурора, хероината на новелата „Дива земја“ на Сител

Уште неколку дена до почетокот на новата латиноамериканска драма за нови утрински прераскажувања и нови утрински задоволства. “Дива земја” е уште една приказна создадена од продукцијата која ги сними мегапопуларните “Скриени страсти”, “Барајќи го тато” и “Ла Тормента”. Нови актери во нови неповторливи улоги ќе бидат дел од селската идила …

Повеќе »

Запознајте го Хуанхо, главниот лик во серијата „Дива земја“ на Сител

Од понеделник (27 јануари) во 10 часот наутро на Сител телевизија со емитување ќе започне најновата “шпанска” серија за сите љубители на овие, некогаш омилени телевизиски продукции. Во амбиент на пространи плантажи, живописни предели и скриени семејни тајни, се запознаваме на самиот старт со бунтовниот Хуан Хосе – Хуанхо. Тоа …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!