Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Шампионите од „America’s got talent“ празнично на Нова С

Шампионите од „America’s got talent“ празнично на Нова С

За време на празниците, секоја вечер на кабловската Нова С ќе ги следиме шапионите на “Америка има талент”. Се работи за серијал од седум емисии во кои ги гледаме најпознатите, највпечатливи и најинтересни победници и натпреварувачи од франшизата на шоуто за таленти.

Сајмон Ковел, Хајди Клум, Хови Мандел и Мел Би се во улогите на судиите кои ги оценуваат перформансите на талентите. Празнично на Нова С во 22 часот забавувајте се со најталентираните уметници од светот кои оставија белег во минатите сезони на шоуто во Британија, Америка, Белгија, Австралија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Во петок на МРТ ќе пејат само фолкерите во „Охрид Фест 2020“

Музичкиот летен фестивал, „Охрид- фест 2020“, годинава ќе ја одржи традицијата и контунтинуитет долг 27 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!