Дневни Архиви: 16/01/2020 | 13:05

Видео | „Флека“ со хумористично видео за загадувањето на воздухот

Инспирирани од проблемот со загадувањето, кое долго време ги мачи жителите на македонските градови, тимот на Флека реши да сними ново видео, кое на хумористичен начин ја отсликува моменталната состојба. Видеото е поставено на youtube каналот на FlekaTV, а може да се погледне на следниот линк: Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Е.Д.Е.Н. : Предлог законите за отпад во корист на крупниот капитал

Во прилог соопштение за јавност в.в. со коментарите кон предлог-законите за отпад поднесени од Граѓанската иницијатива Охрид ЅОЅ и Здружението за заштита на животните и животната средина Е.Д.Е.Н. Со новиот пакет закони за отпад се предвидени прениски глоби целосно во корист на крупниот капитал, не се осмислени ефективни механизми за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!