Почетна / Забава / Хип-хоп ди-џејот Гоце Саф петочки во XO Club

Хип-хоп ди-џејот Гоце Саф петочки во XO Club

 

Идеална комбинација од урбан клуб и урбан звук – Гоце Саф во ХО

 

 

ХО Club за овој Петок Ви подготвува вистинско хип-хоп размрдување со, според многумина најдобриот македонски хип-хоп ди-џеј и продуцент, Гоце САФ. Најшармантниот клуб во градот, дел од уникатниот Concept X Entertainment, Ве повикува да бидете дел од забавата која ќе го креира музичкиот ритам на градот, директно од неговото срце.

Стартот на забавата е закажан за 23.45 часот на подиумот на XO Club!

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!