Почетна / Забава / Евровизија / И вие ќе плачете со ова видео : Тамара ѝ ја пее „Proud“ на Нина

И вие ќе плачете со ова видео : Тамара ѝ ја пее „Proud“ на Нина

Тамара Тодевска, македонската претставничка на „Евросонг“ оваа година направи изненадување кое сигурно нема да ве остави рамнодушни. Пејачката го посети домот на Нина Костовска и специјално за неа ја отпеа евровизиската „Proud“. Погледнете го видеото и разнежнете се со емотивното изненадување кое Тамара го подготви за златното девојче со Даунов синдром:

Нина добро ѝ е позната на македонската јавност. Дипломираше на Факултетот за македонски јазик и книжевност, истовремено помагајќи во аптеката на нејзините родители. Нејзиниот животен став, како едно од заштитните лица на УНИЦЕФ, го пренесе и во кампањата „See the ability not the disability“.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!