Почетна / Забава / Видео | Lenny Kravitz со поздрав до фановите пред концертот

Видео | Lenny Kravitz со поздрав до фановите пред концертот

Kонцертот на Lenny Kravitz во петок (3 мај) ќе трае околу два часа, со сет листа од сите негови најпознати хитови и нумери од неговиот последен албум “Raise Vibration”. Lenny ја почна европската турнеја во Љубљана во саботата, а вчера настапи во ски центарот Ischgl во Австрија пред огромна маса на народ. Во Скопје го очекуваме да пристигне во текот на денешниот ден.

Иако денес е неработен ден, билети за концертот на Lenny Kravitz може да набавите онлајн, како и на продажното место во Сити Мол и во рестораните на Тренд низ Скопје. До фановите во Скопје, Лени со специјаен поздрав :

Lenny Kravitz со видео поздрав до фановите за концертот во Скопје! 😎🔥Бидете дел од овој спектакл и не дозволувајте други да ви раскажуваат! 🎫: www.avalon.mk Се гледаме на 03-ти мај во ВИП Арена!

Gepostet von Avalon Produkcija am Dienstag, 30. April 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Искуства на бегалци и лица без државјанство во фокусот на „Види, летам!“

Вондерленд театар го претставува својот најнов театарски проект, „Види, летам!” – истражување на предизвиците со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!