Почетна / Филм / Британскиот хорор „The girl with all the gifts“ саботно на ТВ 24

Британскиот хорор „The girl with all the gifts“ саботно на ТВ 24

Сабота, 16 март по ноќните вести на ТВ 24 ќе се емитува бритнаскиот пост апокалиптичен зомби филм “Девојчето со сите дарби”. Во продолжение ве запознаваме со содржината на саботниот филм на ТВ 24 кој ќе се емитува во 23.15 часот.

Дејството се случува во иднина, кога човештвото е погодено од габична инфекција. Инфицираните брзо ги губат менталните способности и ги нарекуваат „гладни”, бидејќи се хранат со здраво човечко месо. Неколкуте кои преживеале се затворени и добро чувани во воена база каде што научниците се обидуваат да најдат лек. Научникот Каролин Колдел смета на „гладното” 10-годишно девојче по име Мелани кое има висок коефициент на интелегенција, бидејќи ги користи телата на заразени деца за наоѓање на лекот. Воениот психолог, Хелен Јустино, не се согласува со таквите научни методи и се обидува да ја спаси Мелани. Во тој момент, базата е нападната од „гладните”, па научниците се принудени да бегаат.

Со себе ја земаат и Мелани која има маска преку устата. Тие одат во лабораторија одговорна за ширење на инфекцијата. Мелани и помага на Хелен, така што ја заразува Колвел која умира. Со пламениот фрлач ги уништуваат сите опасни габи и заедно се борат за здравјето на следната генерација на „гладните”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Викенд кино на Сител со италијански вестерн, романса и комедија

Во сабота (22 февруари) во пладневниот термин, Сител ќе го емитува италијанскиот вестерн класик “Денес …

error: Содржината е заштитена!