Почетна / 2018 / October (страна 5)

Месечни Архиви: October 2018

Сега е сè полесно со српските практични жени на Сител

За сите домаќинки – четврта сезона од српската хит емисија Сител телевизија премиерно ни ја носи најновата сезона од познатата српска емисија на малите екрани. Секој работен ден во 12.10 часот, веднаш по пладневните вести се емитува “Практична жена”, емисија која ги советува домаќинките како да си го поедностават животот, …

Повеќе »

Нов полициски процедурал „Смртоносно оружје“ на Телма

На местото на “Готам 3” доаѓа нова американска серија во 20.35 часот Нова американска серија на Телма телевизија. Секоја вечер по завршување на “Топ Тема” ќе се емитува “Смртоносно оружје”, снимена на база на истоимениот филмски серијал во кој глумеа фантастичните Мел Гибсон и Дени Главер. Во новата серија ќе …

Повеќе »

Фото | Која е Македонката во „Задруга“, новото шоу на Алфа

Како што објавивме, вечерва на Алфа телевизија започнува новото српско реално шоу “Задруга”. Покрај многутте скандалозни личности од српската риалити сцена кои се дел од шоуто, во него влезе и една Македонка. Се работи за 24 годишната скопјанка Елеонора Миљковиќ, дипломиран правник која е позната Инстаграм фигура. Фотографирање, теретана, плажа, …

Повеќе »

Видео | Започнува нова сезона на „Во центар“, недела на Алфа

Најгледаната содржина на Алфа телевизија за минатата сезона продолжува и оваа сезона во стандардниот термин, недела во 22 часот, веднаш по новото реално шоу “Задруга”. Што подготвува Васко Ефтов во новата сезона? Референдумот, следните потези на власта и опозицијата, многу неоткриени факти и многу атрактивни гости се дел од сензационалните …

Повеќе »

„Ексклузив“ открива како Тино се додворува на девојки

Најпознатиот естраден магазин на 1 ТВ направи кратко интервју со комичарот Валентин Костадиновски – Тино. Слободоумен, духовит, едноставен и препознатлив по дуото со Атанас Атанасовски. Овој пат соло, Тино застана пред камерата на „Ексклузив“, а откри интересни работи : Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Сашко Коцев ќе го „скрши“ мразот во новата сезона кај Костиќ

Од недела (14 октомври) во 21.15 часот на ТВ 24 започнува втората сезона од вечерната емисија “Б со точка”. Гостин во првата емисија од втората сезона на Драган Костиќ ќе му биде Сашко Коцев кој ќе открие дали брзината во менување бебешки пелени е една од скриените негови супермоќи ? …

Повеќе »

Снеже Велков се враќа на малите екрани со новата емисија на ТВ 24

Секоја среда во 19 часот на ТВ 24 ќе се емитува новиот формат на емисија “ВИП на еден ден”. Водителската улога и припадна на Снеже Велков, која неколку години не ја следиме на телевизиските екрани, а ова е нејзино повторно враќање по последните ангажмани со “Бекстејџ” и музичките шоуа на …

Повеќе »

Реалното шоу на Пинк телевизија започнува и на Алфа

Од недела, 14 октомври на Алфа телевизија започнува најновата сезона на српското реално шоу “Задруга”. Се работи за емисија, слична на познатите “Фарма”, “Дворец” и “Парови” реализирана со висок буџет, а чија втора сезона започна со емитување на Пинк телевизија пред еден месец. Концептот е јасен за гледачите – околу …

Повеќе »

ЕКСКЛУЗИВНО – мега хитот „Карасевда“ продолжува на Сител

Она кое го чекавте, она кое го баравте и она кое повторно ќе ве “закова” пред малите екрани. Многу наскоро на Сител телевизија стартува втората и уште подраматична сезона од успешната турска серија “Карасевда”. По неколкумесечна пауза, повторно со вас нежната Нихан, згодниот Кемал, посесивниот Емир и опасната Зејнеп. Најнаградуваната …

Повеќе »

Психолошката мистериозна драма „Афера“ од вторник на ТВ 24

Познатата американска драмска серија “The affair” од вторник, 16 октомври ексклузивно на телевизија 24. Во 22.30 часот стартува интиргантната и психолошка серија на Шоутајм. „Афера“ ги истражува емоционалните ефекти на вонбрачната врска помеѓу новинарот Ноа, кој има сопруга и четири деца, и Алисон, млада келнерка која се обидува да ги …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!