Дневни Архиви: 23/10/2018 | 17:26

Јанко : Ако Телма реши да се доаѓа со жути гаќи, ќе доаѓаат така

Јанко Илковски “распали” повторно со своите ставови во “Јади бурек”. Видеото кое може да го видите во продолжение е исечок од неговата емисија која моментално оди на Тв Сонце. Најпрвин тој зборува за цензурата на уредникот на Телма телевизија кон своите вработени, а потоа и за својата слобода во Тв …

Повеќе »

Жирито на хрватскo шоу ги „затна“ ушите од нашата Македонка

Во Србија поради ниски рејтинзи повеќе не се емитува, но затоа Хрватска реши да емитува своја верзија на “Пинковите ѕвезди”. РТЛ телевизија од неодамна го прикажува музичкото шоу “Ѕвезди”, каде меѓу другите настапува и македонската натпреварувачка Девана Ѓоргиевска, позната како девојката која личеше на Мерлин Монро во “Македонски Идол” (А1, …

Повеќе »

Празнично балканско кино на Телма со Арнериќ и Живојиновиќ

Празнично на Телма телевизија балканско кино во 19.15 часот. Овој вторник (23 октомври) ќе се емитува “Кучето што ги сакаше возовите”, ју филм од 1977 година, во режија на Горан Паскалевиќ. Сонот на девојката Мика е да го види Париз, но патот до целта е долг и мачен. Таа е …

Повеќе »

Бојана со „Улица Македонија“ со нов трансфер, овојпат на Алфа

Нов трансфер на Бојана Скендеровски и нејзината “Улица Македонија”, претходно емитувана на Тв 24 и веќе непостоечките Сител 3 и Нова. Секоја недела во 16.30 часот ќе следиме нови интересни емисии од ток шоуто на Бојана, овојпат на Алфа. Во секоја емисија, во еден староградски амбиент со нежна и топла …

Повеќе »

Вечерва на Сител започнува новата сезона на „Карасевда“

Велат дека човек учи додека е жив. Кемал почна да учи додека ги броеше своите порази. Во него живее љубов за која може и да се умре. Тој веќе умре еднаш кога се раздели од саканата, но… не можеа да ја убијат таа љубов од прв пат. Тој е човек …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!