Дневни Архиви: 06/10/2018 | 22:33

Недела на 1 ТВ, дуел на годината : Боки 13 VS Божиновски

Боки 13 против Зоран Божиновски, недела, 7 октомври во 21 часот на 1 ТВ. Боки реши да расчисти со сите напишани вистини и невистини за него и неговата телевизија, па затоа го покани Зоран на дуел. Божиновски го прифати и на својот ФБ профил напиша : Ете сме со Боки …

Повеќе »

„Го женам синот?“, нов риалити формат од недела на Сител

Мајките се тие што знаат најдобро што е добро за нивните синови, и во тоа радо ќе им помогне и новата емисија на Сител телевизија. “Го женам синот?” е формат кој ќе ги забавува гледачите на Сител од 7 октомври во 21 часот, веднаш по турската хит серија “Ти си …

Повеќе »

Есен и насмевки со Каролина и боите на Pinko и Magnetik

Со шминка на Марија Ленчевскa и фризура на Јасмина Костиќ, нашата ѕвезда Каролина Гочева промовираше нова фотосесија. Есен и насмевски со моделите на Pinko и Магнетик. Фотографиите се дело на Лилика Стрезовска и Елена Фиданска. Дани | ТВ Пакет  

Повеќе »

Филмска комедија со Васил Зафирчев на Наша ТВ

Сабота, 6 октомври, 20.15 часот, Наша – “Крчма на патот за Европа” Приказната во “Крчма на патот за Европа” започнува со желбата на Ѓорѓија (Васил Зафирчев) за просветување и едуцирање на својот народ со иновациите од Европа. Во сето тоа, прикажано на пародичен начин, му помага Содо Арамијата (Младен Крстевски). …

Повеќе »

Романтичната турска комедија репризно на AXN

Згодите и незгодите во еден ургентен центар, повторно на AXN На програмата на кабелскиот канал AXN покрај многутте американски серии, ќе се репризира и романтичната комедија “Љубов на ургентно”. Репризите следат од понеделник до петок во 12:00 часот на пладне. Во продолжение ве потсетуваме на содржината на оваа симпатична комедија …

Повеќе »

Нови катастрофални секунди во документарецот на Сител

Сабота и недела во 16.30 часот – “Секунди до катастрофата” Во новата сезона на Сител започнуваат и новите емисии на “Секунди до катастрофата”, секоја сабота и недела во 16.30 часот, веднаш по вестите. “Seconds from disaster” е телевизиски документарен серијал, емитуван на National Geographic од 2004 до 2007 година. Се …

Повеќе »

Колумбиска ТВ новела „Златен глас“ на МТМ и локалните

Колумбиска теленовела од продукцијата на “Картел” и “Пабло Ескобар”. 62 продолженија следуваат веќе од среда, 10 октомври на програмата на Прва скопска МТМ телевизија, а потоа и на сите останати локални телевизии ширум земјава. Серијата, базирана на вистинска животна приказна, ќе се емитува на МТМ од понеделник до четврток во …

Повеќе »

„Неделен магазин“ на МТВ 1 – за храбрите избори и одлуки

Недела, 7 октомври на првиот канал на Македонската телевизија следува ново издание од “Неделниот магазин”. Животни приказни за две храбри и успешни жени, приказни за филигранството и оџачарството како интересни професии и избори. Освен тоа, магазинот ќе ни ја претстави и успешноста на утринската програма на МТВ преку разговор со …

Повеќе »

„Ти си само моја“ од сега за викенд прајмтајм на Сител

На Сител телевизија стартуваше нова телевизиска серија. “Ти си само моја” е турска љубовна драма која оваа есен ќе ја следат гледачите на Сител, и тоа само во сабота и недела во 19.45 часот. Приказна за двајца млади чија љубов ќе ги надмине класните разлики, ќе ги победи суетите и …

Повеќе »

Нови епизоди на германскиот „Доктор“ викенд на Сител

Нови сезони, нови епизоди од омилената авантура за докторот од планината. Следете ја интересната германска серија секоја сабота и недела на Сител околу 12.40 часот Во серијата се запознавме со хирургот Мартин Грубер, кој по пет години патувања во Минхен, Париз и Њујорк, решава да се врати во своето родно …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!