Дневни Архиви: 11/10/2018 | 12:33

Видео | Антониа со спот за победничката песна од „Макфест“

Пинковата ѕвездичка Антониа Гиговска гордо и стабилно ја зацврстува својата позиција на македонската музичка сцена. Квалитетниот вокал и одличната песна “Никогаш не вели никогаш” беа пресудни за да ја донесат Гиговска до победа на овогодишното издание на “Макфест”, кое се одржа во Штип изминатиот викенд. Веднаш по победата, Антониа го …

Повеќе »

Уште една реприза на серија на МТВ 1, од вторник „Катуранди“

Италијанската крими серија “Катуранди” репризно на МТВ 1, од вторник, 16 октомври во 21.50 часот. Мафијата е со генерации составен дел од животот на Сицилија, но една тајна група се обидува да ја запре. Катуранди е посебен полициски одред чија единствена задача е да ги лови членовите на мафијата, но …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!