Почетна / Телевизија / Фото | Која е Македонката во „Задруга“, новото шоу на Алфа

Фото | Која е Македонката во „Задруга“, новото шоу на Алфа

Како што објавивме, вечерва на Алфа телевизија започнува новото српско реално шоу “Задруга”. Покрај многутте скандалозни личности од српската риалити сцена кои се дел од шоуто, во него влезе и една Македонка.

Се работи за 24 годишната скопјанка Елеонора Миљковиќ, дипломиран правник која е позната Инстаграм фигура. Фотографирање, теретана, плажа, здрава исхрана е нејзиниот стил на живот.

 „Не се плашам од ништо, односно единствен страв ми е ако нема храна. Јас кога сум гладна, тоа навистина е страшно. Тогаш сум нервозна и сите ме нервираат“, кажа Елеонора во своето претставување пред влегувањето во реалното шоу.

Како девојката ќе се снајде во задругата и дали веќе се појавија првите симпатии меѓу неа и еден од учесниците, останува да дознаете во новото шоу на Алфа, кое ќе го следите секоја вечер на оваа фреквенција.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

error: Содржината е заштитена!