Почетна / 2018 / September

Месечни Архиви: September 2018

Хрватска серија „Најдобрите години“ во 22 часот на Телма

ОД ПОНЕДЕЛНИК ДО ПЕТОК ВО 22 ЧАСОТ – ТЕЛМА ТВ “Најдобрите години” e хрватска серија која две години се прикажуваше на хрватската телевизија Нова. Режисери на серијата се Mladen Dizdar, Robert Orhel, Goran Rukavina и Kristijan Milić, а креативен продуцент Milivoj Puhlovski. Сценаристи на серијата се Мило Грисогно, Ива Филаковац, …

Повеќе »

„Littlest pet shop“, нова цртана серија на МТВ 1

Нова канадско американска цртана серија на Македонската телевизија во новата сезона. Неодамна на првиот канал на МТВ започна серијата “Најмалата продавница за миленичиња”, која се емитува од понеделник до петок во 19 часот, пред централните вести. Приказната започна кога Блeјт заедно со својот татко се досели во нов стан, над …

Повеќе »

Дотеран и подготвен за отворена програма на ТВ 24

Ден на историски одлуки, референдумски ден во нашата земја. По повод гласањето и резултатите од референдумот, скоро сите македонски телевизии ќе имаат отворена програма започнувајќи од 19 часот. На ТВ 24, водител на отворената програма ќе биде Огнен Јанески, препознатлив по неговата конктна емисија “Мој термин” и отворените програми што …

Повеќе »

„Ексклузив“ на 1 ТВ открива : што пее Мартија под туш?

Сигурно се сеќавате на Мартија Станојковиќ, девојчето мултиталент кое пред две години гордо и достоинствено ја претставуваше нашата земја на регионалниот натпревар на деца таленти – “Пинкови ѕвездички”. Благодарение на шареноликиот избор на песни, вонсерискиот глас и стас, Мартија успеа тогаш да го освои вицешампионското место на шоуто, по што …

Повеќе »

Најраскошната руска серија стартува во 20:30 часот на 1 ТВ

Од 1 октомври – ексклузивно и во Македонија на 1 телевизија Од понеделник (1 октомври) во 20.30 часот на 1 ТВ започнува “Екатерина Велика”, раскошна и возбудлива серија на руската продукција за една од најзначајните жени во европската историја во 18. век. Во средиштето на приказната е Софија Фредерика, ќерка …

Повеќе »

Антонио Тасевски им пее на нашите иселеници во Америка

Македонскиот пејач кој веќе 15 години живее во Америка, Антонио Тасевски е редовен гостин на сите свадби, веридби и крштевки на нашите иселеници во Чикаго. – Многумина од нашите иселеници ме викаат да им пеам македонски песни за нивните најубави моменти. Убаво е што е се негува традицијата за свадби, …

Повеќе »

Стефан Величковски е новото лице на Моделс Ин

Модната агенција „Моделс Ин“ склучи договор со македонскиот пејач Стефан Величковски за да го застапува во светски рамки. Имено, пејачот Стефан Величковски покрај големиот број на настапи со својот бенд во Македонија и учество во најгледаното регионално шоу „Ѕвездите на Гранд“, ќе треба да најде доволно време за да се …

Повеќе »

Во пресрет на новата сезона, реприза на „Среќниот Хари“ на Сител

Од продукцијата на Carnival Films и POW! Entertainment … Пред стартот на третата сезона, Сител телевизија од понеделник до петок во 23.30 часот ја репризира британската серија “Среќниот Хари” (Stan Lee’s lucky man), односно првите две сезони емитувани премиерно пред неколку месеци. Хари е детектив во Лондон, чиј живот се …

Повеќе »

Реприза на британската трилер серија по полноќ на Телма

“The Missing” – серија за болката и непредавањето, трилер за една неизвесна потрага на родителот по она најмилото По полноќ на програмата на Телма телевизија се репризира британската драма “Исчезнат”, креирана од браќата Хари и Џек Вилијамс, а составена од осум епизоди. По првата сезона, BBC One порача втора сезона …

Повеќе »

„Преспав“ се пресели – на МТВ репризи од прва сезона

Во пресрет на третата сезона од „Преспав“ и на барање на публиката, МТВ 1 емитува репризни изданија на 40-те епизоди од првата сезона од популарниот ситком. Серијата се емитува секој работен ден, од понеделник до петок во 21:15 часот, и наредниот ден во 16 часот. „Преспав“ е прв македонски ситком …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!