Дневни Архиви: 27/10/2018 | 20:51

Видео | Кампања за подигнување на свест против сајбер криминал

Октомври е европски месец за одбележување на важноста од сајбер безбедност. Последните анализи спроведени од Глобалниот центар за капацитети во областа на информатичката безбедност на универзитетот Оксфорд, покажуваат дека во Македонија постои ниско ниво на свесност за ризиците од сајбер криминал и важноста на сајбер безбедноста. Со таа цел, МИОА …

Повеќе »

Погледнете го новиот спот на Елена за песна на српски јазик

Популарната македонска пејачка Елена Ристеска со нов сингл и видео запис за истиот. Музиката и текстот на „Снаге за крај“ се дело на Сергеј Четковиќ, за аранжманот и продукцијата се погрижи Дарко Димитров. Спотот се снимаше во Македонска опера и балет изминатово лето, а во продолжение погледнете и кои познати …

Повеќе »

Дознајте повеќе за скандинавскиот бохо стил во „Квадрат“ на Алфа

Недела, 28 октомври во 11.30 часот на Алфа тв следува ново издание од “Квадрат” со Ана Николовска. Креативни идеи и решенија за исполнување на секој квадрат од вашиот дом ќе бидат презентирани и во новата емисија на Кат Медиа. “Квадрат” и Ана Николовска откриваат како може да се комбинираат различни …

Повеќе »

„Код“ во недела на Телма : Македонци во фудбалски малверзации

Македонскиот фудбал е во последната лига, но кога изби скандалот со фудбалските пари во Белгија, државата повторно се спомна во високата европска лига. Поранешен репрезентативец и партнерка на српски фудбалски менаџер се двајцата уапсени македонци во Белгија во истрага за перење пари од трансфери. Што за случајот проверува обвинителството во …

Повеќе »

„Ѕвездичките на Пинк“ се враќаат во најновата сезона на Алфа

Ексклузивно на Алфа телевизија – најновата сезона на српското музичко шоу “Ѕвездичките на Пинк”. Започнувајќи од недела во 18.55 часот, па секоја наредна ќе уживате во најновите изведби на најуникатните ѕвездички од сите претходни сезони. Овојпат нема да гледаме нови дечиња во студиото на Пинк, туку на големата сцена ќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!