Дневни Архиви: 14/10/2018 | 13:51

Фото | Која е Македонката во „Задруга“, новото шоу на Алфа

Како што објавивме, вечерва на Алфа телевизија започнува новото српско реално шоу “Задруга”. Покрај многутте скандалозни личности од српската риалити сцена кои се дел од шоуто, во него влезе и една Македонка. Се работи за 24 годишната скопјанка Елеонора Миљковиќ, дипломиран правник која е позната Инстаграм фигура. Фотографирање, теретана, плажа, …

Повеќе »

Видео | Започнува нова сезона на „Во центар“, недела на Алфа

Најгледаната содржина на Алфа телевизија за минатата сезона продолжува и оваа сезона во стандардниот термин, недела во 22 часот, веднаш по новото реално шоу “Задруга”. Што подготвува Васко Ефтов во новата сезона? Референдумот, следните потези на власта и опозицијата, многу неоткриени факти и многу атрактивни гости се дел од сензационалните …

Повеќе »

„Ексклузив“ открива како Тино се додворува на девојки

Најпознатиот естраден магазин на 1 ТВ направи кратко интервју со комичарот Валентин Костадиновски – Тино. Слободоумен, духовит, едноставен и препознатлив по дуото со Атанас Атанасовски. Овој пат соло, Тино застана пред камерата на „Ексклузив“, а откри интересни работи : Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Сашко Коцев ќе го „скрши“ мразот во новата сезона кај Костиќ

Од недела (14 октомври) во 21.15 часот на ТВ 24 започнува втората сезона од вечерната емисија “Б со точка”. Гостин во првата емисија од втората сезона на Драган Костиќ ќе му биде Сашко Коцев кој ќе открие дали брзината во менување бебешки пелени е една од скриените негови супермоќи ? …

Повеќе »

Снеже Велков се враќа на малите екрани со новата емисија на ТВ 24

Секоја среда во 19 часот на ТВ 24 ќе се емитува новиот формат на емисија “ВИП на еден ден”. Водителската улога и припадна на Снеже Велков, која неколку години не ја следиме на телевизиските екрани, а ова е нејзино повторно враќање по последните ангажмани со “Бекстејџ” и музичките шоуа на …

Повеќе »

Реалното шоу на Пинк телевизија започнува и на Алфа

Од недела, 14 октомври на Алфа телевизија започнува најновата сезона на српското реално шоу “Задруга”. Се работи за емисија, слична на познатите “Фарма”, “Дворец” и “Парови” реализирана со висок буџет, а чија втора сезона започна со емитување на Пинк телевизија пред еден месец. Концептот е јасен за гледачите – околу …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!