Дневни Архиви: 28/10/2018 | 13:40

Видео | Како изгледа „Ла Усурпадора“ од денешен аспект

Вака изгледаше всушност “Злобница” – погледнете и насмејте се Сигурно многумина се сеќаваат на мексиканските сапуници кои беа многу успешни во Македонија пред 15-20 години. Есмералда, Росалинда, Дивиот ангел, Фиорела, Качора, Касандра, Другата во мене… се само дел од приказните и хероините со кои израснаа денешните генерации. Многумина се согласуваат …

Повеќе »

За што Кемал од „Карасевда“ заработи 3 милиони лири ?

Познатата компанија “Altinyildiz Classic” го продолжи договорот со познатиот турски актер Бурак Озџевит за уште една година. Имено, Бурак вртоглаво ја зголемил продажбата на компанијата во оваа, 2018та година, па затоа менаџментот решил да го ангажира како рекламно лице и за следната 2019та година. Компанијата е познат машки бренд за …

Повеќе »

Очекувајте нов уникатен видео запис на нашата Каролина

По скоро една година, нов видео запис на мега популарната Каролина Гочева. Бидете со нас и за многу брзо време, ексклузивно очекувајте го најновиот спот за една од најуникатните теми од последниот евергрин албум “Извор”. Успешната приказна на Каролина и Авалон продолжува. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Премиерни епизоди од ситкомот „Мамини синови“ на ТВ 24

Српската верзија на “Mother and son” на телевизија 24, со нови и досега неприкажани епизоди во Србија. За прв пат, премиера на новоснимените епизоди од ситкомот, ексклузивно на ТВ 24 во вторник и петок, како и за викенд во 17.45 часот. Познатиот Андрија Милошевиќ е повторно главна улога и во …

Повеќе »

BRIT Floyd – The world`s greatest Pink Floyd show во Скопје

Авалон Продукција со голема радост, возбуда и задоволство ве известува дека по настапите пред повеќе од милион фанови низ целиот свет, на 14 ноември со почеток во 20:30 часот, во ВИП Арена- Борис Трајковски ќе имаме можност да уживаме во нешто што е многу повеќе од најдоброто трибјут Pink Floyd …

Повеќе »

Нокаут и Авалон со јубилеен концерт на 23-ти ноември на Кале

НОКАУТ и Авалон Продукција после 20 години се враќаат на местото каде што Нокаут го одржа првиот голем концерт во СРЦ кале, во организација токму на Авалон Продукција. Како дата, средбата помеѓу Нокаут и огромниот број на нивни фанови е избрана 23- ти ноеври во СРЦ Кале. Цените на билетите …

Повеќе »

Ново комично шоу „Празни муабети“ секоја сабота на 1 ТВ

Ново хумористично шоу, нови откачени ликови и урнебесни ситуации од неодамна следиме на 1 Тв секоја сабота во 16.15 часот. Неделна доза на луд хумор и приказни за кои се зборува. ПРАЗНИ МУАБЕТИ – комично шоу Гледајте ја втората епизода во сабота, 16:15 часот, 1tv.mk! 💗Реприза – недела, 12:15 часот …

Повеќе »

Во потрага по вистината и преку границите, наскоро на 1 ТВ

Нерешени убиства, криминални приватизации, мито и корупција, перење пари, бегства од правдата, офф шор компании, судски лавиринти, фингирани судски случаи, злоупотреба на моќ, криминално подземје, елитна проституција. Актуелни и поранешни политичари, министри, бизнисмени, јавни личности, судии, обвинители, доктори, безбедносни служби… никој нема да биде амнестиран. 1ТВ во соработка со Обвинителство, …

Повеќе »

Смисла во бесмисленоста во недела на театар на Наша со „Јов“

Недела (28 октомври) во 21.30 часот и вторник (30 октомври) во 22.15 часот на Наша ќе се емитува театарската претстава “Јов”. Tекстот е на Венко Андоновски, а во режија на Сашо Миленковски. Музиката е на Венко Серафимов, кореографијата на Валентин Апостоловски, а дизајнот на Владимир Симоновски. Венко Андоновски истакна дека …

Повеќе »

Необичен роденден во МКЦ за деца без и со посебни потреби

Во Детскиот креативен центар МКЦ денес ќе биде организирано големо дружење меѓу деца без и со посебни потреби, насловено како „Необичен роденден“. Настанот е поддржан од невладината организација Аутизам ААМК и голем број граѓански активисти. Средбата има за цел да покаже дека децата иако се различни сепак се многу слични …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!