Почетна / Телевизија / Реалното шоу на Пинк телевизија започнува и на Алфа

Реалното шоу на Пинк телевизија започнува и на Алфа

Од недела, 14 октомври на Алфа телевизија започнува најновата сезона на српското реално шоу “Задруга”. Се работи за емисија, слична на познатите “Фарма”, “Дворец” и “Парови” реализирана со висок буџет, а чија втора сезона започна со емитување на Пинк телевизија пред еден месец. Концептот е јасен за гледачите – околу триесетина контроверзни српски јавни личности домуваат во специјално изграден комплекс, каде се под видео надзор на камерите на Пинк 24 часа.

Караници, секс скандали, лукави игри и забава е она што ќе се случува во куќата секојдневно, а што ќе ги заинтригира гледачите на Алфа кои се желни за ваков вид на телевизиска програма. Дел од натпреварувачите се Луна Џогани, Мика и Гиба, Адам Џогани, Јелена Круниќ, Алекса Савиќ, Наташа Москва, Оља Бајрами, Тома Паниќ, Злата Ѓурѓовиќ, Јовица Путниковиќ и ред други риалити ѕвезди кои се познати за српската публика по учества во ваков тип на емисии.

Најгледаното реално шоу на Балканот „Задруга“ ексклузивно на Алфа… 20:30 часот!

Ексклузивно на Алфа: Најголемото реално шоу на Балканот кое го гледаат над 5 милиони луѓе… „Задруга“ од утре само кај нас од 20:45 часот.

Posted by Alfa Televizija on Saturday, 13 October 2018

Вечерва, 20.30 часот на Алфа ТВ започнува “Задруга”, а од утре пресек на денот секоја вечер по 22 часот.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интервју со Владимир Кличко во централните вести на Канал 5

Денес (29. април) во Вестите во 18 часот на Канал 5 гледајте ексклузивно интервју со …

error: Содржината е заштитена!