Дневни Архиви: 19/10/2018 | 22:45

ВОНРЕДНА ВЕСТ : Собранието изгласа ЗА промена на Уставот !

Почитувани читатели, историски ден за нашата земја. Од таа причина, за момент ќе пристапиме кон информирање на нашата читателска публика за исходот од гласањето во Собранието вечерва, и покрај тоа што политичките настани не се дел од нашиот концепт. Со 80 гласа ЗА, изгласан е предлогот за пристапување кон промена …

Повеќе »

Американската хорор серија „Сибир“ од сабота на МТМ

Секоја сабота во 22.40 часот на Прва скопска МТМ телевизија ќе се емитува американската серија “Сибир”, а во наредниот период и на останатите локални телевизии. Емитувана на NBC во 2013 година, серијата брои 11 продолженија и е направена во стил на реално шоу. 14 натпреварувачи заминуваат во Сибир да снимаат …

Повеќе »

Бали Бег се враќа во новата сезона на „Карасевда“ на Сител

Од вторник (23 октомври), веднаш по последната епизода од “Сезона на црешите” започнува новата сезона на вашата омилена љубовна драма “Карасевда”. “Карасевда” е една од најуспешните телевизиски драми од Турција последниве години, која со голем успех се емитуваше во сите балкански и арапски земји. Има добиено многу признанија во матичната …

Повеќе »

Најновата сезона на „Среќниот Хари“ премиерно на Сител

Од продукцијата на Carnival Films и POW! Entertainment … Од понеделник (22 октомври) во 23.30 часот на Сител телевизија ќе започне со емитување последната трета сезона од британската СФ акциона серија “Среќниот Хари” (Stan Lee’s lucky man).  Серијата премиерно заврши со емитување во В. Британија минатиот месец. Хари е детектив …

Повеќе »

Телма, 24, Алфа и Алсат без ТВ водич на своите сајтови

Доколку гледачите сакаат да се информираат за програмскиот распоред на содржините кои се емитуваат на дел од телевизиите, тоа нема да може да го сторат. Доволно е да се отворат интернет страниците на дел од телевизиите и да се забележи дека програмски шеми / водичи нема, или пак воопшто не …

Повеќе »

Американската крими серија „Реј Донован“ секој петок на ТВ 24

Во светот на богатите и славните, Реј Донован ја извршува валканата работа за моќниците во Лос Анџелес. Во новата телевизиска серија на ТВ24, главната улога му припаѓа на номинираниот за „Еми“ и за „Златен глобус“ Лив Шрибер, во улога на тип што ги решава проблемите на славните личности, спортските ѕвезди …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!