Дневни Архиви: 13/10/2018 | 18:53

ЕКСКЛУЗИВНО – мега хитот „Карасевда“ продолжува на Сител

Она кое го чекавте, она кое го баравте и она кое повторно ќе ве “закова” пред малите екрани. Многу наскоро на Сител телевизија стартува втората и уште подраматична сезона од успешната турска серија “Карасевда”. По неколкумесечна пауза, повторно со вас нежната Нихан, згодниот Кемал, посесивниот Емир и опасната Зејнеп. Најнаградуваната …

Повеќе »

Психолошката мистериозна драма „Афера“ од вторник на ТВ 24

Познатата американска драмска серија “The affair” од вторник, 16 октомври ексклузивно на телевизија 24. Во 22.30 часот стартува интиргантната и психолошка серија на Шоутајм. „Афера“ ги истражува емоционалните ефекти на вонбрачната врска помеѓу новинарот Ноа, кој има сопруга и четири деца, и Алисон, млада келнерка која се обидува да ги …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!