Дневни Архиви: 24/10/2018 | 13:53

Арапската синхронизирана серија „Чело“ во 22:15 часот на Алфа

Љубов и солзи во новата играна серија на Алфа “Чело” е првата либанска серија која ќе се емитува во Македонија на Алфа телевизија започнувајќи од среда (24 октомври) во 22.15 часот. Се работи за серија, снимена во 30 продолженија која е адаптација на познатиот американски филм од 1993 година – …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!