Дневни Архиви: 12/10/2018 | 16:46

Повторно реприза на српската емисија „Работна акција“ на Алфа

Повторна реприза на српската емисија “Работна акција”, од понеделник до петок во 20.20 часот, веднаш по “Дубровничка зора”. Во изминативе неколку години, емисијата беше репризирана постојано и тоа во прајмтајм на оваа фреквенција. Има семејства што животот го поминуваат во трошни куќи, се соочуваат со сериозни социјални и здравствени проблеми… …

Повеќе »

Никола Димитров е гостин во „360 степени“ на Алсат

Вечерва (12.10.2018 г.) од 22:00 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат ќе следите интервју со шефот на дипломатијата Никола Димитров. Дали власта има обезбедено двотретинско мнозинство во Собранието за спроведување на Договорот од Преспа; дали брзи избори не се побезбедна опција за власта зашто и да има мнозинство за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!