Дневни Архиви: 07/10/2018 | 19:09

Британски крими филмови вечерва од 21 часот на МТВ 1

Вечерва на МТВ 1, филмска вечер со два британски филма. Во 21 часот ќе се емитува “Twenty8k” (2012), преведен како “Лондонско подземје”.  Додека источниот дел на градот се подготвува за Олимписките игри, во пресметка меѓу две банди е застрелан еден тинејџер пред ноќен клуб. Кога го апсат братот на стилистката …

Повеќе »

„Училиштето над црната дупка“, тин серија репризно на МТМ

“Black Holsey High” е уште една во редот на научно фантастичните серии кои се емитуваа од страна на локалните телевизии изминатата сезона. Сега, повторно реприза на серијата на МТМ телевизија и тоа секој петок наутро во 9 часот, неколку епизоди по ред. Канадска научно фантастична драма “Училиштето над црната дупка”, …

Повеќе »

„Чекај зелено“ со Викса, дневно интерактивно шоу на ТВ 21

Интерактивно шоу на Тв 21 заедно со познатиот Викса. ТВ 21 и Метрополис радио веќе три месеци во заедничка соработка го реализираат “Чекај зелено”, радио и тв шоу кое се емитува од понеделник до петок од 11 до 13 часот. Доколку сакате да се расположите, да порачате песна, да честитате …

Повеќе »

Вести на македонски јазик на ТВ 21 два пати дневно

Во новата сезона, новитети на телевизија 21. Вестите на македонски јазик од сега ќе се емитуваат два пати дневно и тоа во централен термин од 19.30 часот, и навечер во 23.15 часот. Презентер на централните е Александра Велинова, позната за гледачите по водителските улоги во повеќе забавни емисии. Навечер ќе …

Повеќе »

Американски филм на Телма секој ден во 23 часот

Ако до минатата ТВ сезона, играните филмови на Телма се емитуваа во 22 часот, од сега ќе се емитуваат во 23 часот, од понеделник до петок. Еден филм дневно, веднаш по заршување на новата хрватска серија на Телма, “Најдобрите години”. Единствено во сабота и вторник, има термин од 19.10 часот …

Повеќе »