Дневни Архиви: 10/10/2018 | 22:29

Готвачот ѝ порача на водителката : „Ќе ми го јадеш комплетно“

Интересно видео од кулинарското тв шоу “Брза кујна” стана вистински хит на социјалните мрежи. Една изјава дадена од страна на шармантниот готвач Марк до водителката Александра ги зачуди и насмеа гледачите. Што сакаше тој да каже, а како сфативме сите ние, погледнете од видеото во продолжение : Ќе ми го …

Повеќе »

Кинескиот филм „Последниот волк“ во сабота на ТВ 24

Во новата телевизиска сезона, телевизија 24 ќе емитува по еден премиерен игран филм неделно и тоа секоја сабота во 20 часот и 45 минути. Оваа сабота, 13 октомври на репертоарот на 24ка е “Последниот волк”, филм во кинеско француска копродукција и базиран на позната кинеска автобиографија од 2004та година. “Wolf …

Повеќе »

Авантурите на новиот цртан херој „Таши“ за викенд на Сител

На местото на “Калимеро”, на Сител телевизија секоја сабота и недела наутро ќе се емитува нова цртана серија. “Таши” е австралиска анимирана серија во 52 продолженија, снимена во 2014 и 2015 година, а базирана на книгите на Ана и Барбара Финберг за истоимениот лик, Таши. Приказната ги следи авантурите на …

Повеќе »

Ивана Кнез со личен печат за есенската лимитирана колекција Сенка

Силна, драматична и впечатлива со емотивна приказна на модната дизајнерка Ивана Кнез ја презентира новата есенска лимитирана колекција на Драма Студио насловена како Сенка. Материјалите на фустаните се брокат, свилена тафта, неопрен и чипка. „Оваа лимитирана колекција го опишува мојот карактер како креатор во потполност. Сакам да ви ја раскажувам …

Повеќе »

Започна снимањето – трета сезона на „Преспав“ од декември

Вчера започна снимањето на најновата сезона од популарната домашна серија “Преспав”. Како што најавуваат од Македонската телевизија, третата сезона би започнала со емитување на првиот програмски сервис веќе во декември оваа година. Идејата и концептот на ситкомот „Преспав“ се на продуцентот Пеце Талески, режијата е на Игор Иванов- Изи, Вардан …

Повеќе »

Win Music Freedom: Claptone вечерва настапува во Станица 26

Време е за уште една градска Stay You забава во клубот Станица 26 на познатиот Claptone со почеток на полноќ на 10-ти октомври, среда, поддржана од Win Music Freedom. Локална поддршка има од Алек Солтиров, билетите изнесуваат 800 денари на влез. Името на Claptone, веќе долго време се поврзува со …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!