Почетна / Филм / Психолошкиот трилер „Мојот ангел“ во недела на 16 јуни на Телма

Психолошкиот трилер „Мојот ангел“ во недела на 16 јуни на Телма

Лизи Менинг е разведена и емотивно нестабилна жена која се бори за старателство над својот 11-годишен син Томас. Таа дава се од себе за да ги балансира работата и самохраното родителство, па се потпира и на помошта од родителите, а поранешниот сопруг често ја критикува за нејзиниот начин на живот.

Еден ден, Лизи оди да го земе Томас, кој е на роденденска забава на училишен другар. Таа одеднаш се изненади кога во својот свет го здогледа 7-годишното девојче Лола и препознава дел од себе во неа. Тој не може да ја извади од глава и се спријателува со мајката на Лола, Клер Бредли и сака Томас да се спријатели со братот на Лола за таа да може што повеќе да влезе во животот на Лола.

Номи Рапас, Ребека Бауер, Лук Еванс во американско австралискиот трилер “Angel of mine” во недела, 16 јуни на Телма во 22.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!