Почетна / Живот / Најдобрите хитови на Дизни оваа пролет гледајте ги на Pickbox

Најдобрите хитови на Дизни оваа пролет гледајте ги на Pickbox

 

Уживајте во интернет телевизијата и цртаните на Дизни

 

Со оглед на тоа дека цртаните на „Дизни“ се вистински класици кои немаат рок на траење, децата на Pickbox може да се забавуваат со „Снежана“ која е снимена во 1937 година, „Бамби“ од 1942 година, „Петар Пан“ од 1953 година, а сигурно ќе уживаат и во многу современи адаптации како „Малата сирена“, „Аладин“, „Ѕвонаротна Богородичната црква“, „Болт“, „Храбрата Мерида“ и многу други.

 

 

Цртаниот “Растури ги Ралф” (Wreck it Ralph) е комедија за еден антихерој кој сака да стане херој. Овој урнебесен цртан филм, во кој Ралф се обидува да го промени својот живот, ќе го насмее секое дете, но и возрасен човек кој сака откачени ситуации.

“Кралот лав” (The Lion King) е еден од најпознатите цртани филмови на „Дизни“ и е приказна која ќе го разнежни секое дете. Ова е приказна за кралот на животните, младиот Симба, кого предавството од стрико му го тера во прогон. Со помош на дивото прасе Пумба и на меркатот Тимон, Симба ќе се обиде да ги поправи работите кои тргнале наопаку.

 

 

На Pickbox во мај пристигнува цртаниот филм “Заплеткана” (Tangled), а до тогаш можеш да уживаш во двете продолженија на авантуристичкиот цртан Тарзан. Цртаниот филм награден со „Оскар“ е приказна за момче кое го одгледале горили во џунглата и кое мора да одлучи дали му е местото со луѓето или во дивината.

Најдобрите работи не можат да се купат со пари, но втората најдобра чини само 299 МКД и ти овозможува гледање на повеќе илјади часови серии, филмски класици и цртани на „Дизни“. Секако, се работи за интернет телевизијата Pickboxна која оваа пролет можеш да најдеш десетици супер серии кои можеш да ги гледаш кога било и каде било. Ослободи се од далечинскиот управувач, најди го своето омилено удобно место и одмори се со една од сериите што ти ги подготви Pickbox.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопје се сеќава – 59 години од катастрофалниот земјотрес

Скопје денеска одбележува 59 години од катастрофалниот земјотрес во 1963 година. Според службите за идентификација …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!