Почетна / Спорт / Во пресрет на дуелот со Шпанија, нашиот ракометар доби ќеркичка

Во пресрет на дуелот со Шпанија, нашиот ракометар доби ќеркичка

Гоце Георгиевски во пресрет на вечерашниот дуел во со Шпанија има мотив за одлична игра на терен. На социјалната мрежа Фејсбук соопшти дека стана татко по втор пат, па му посакуваме да е жива и здрава ќеркичката.
Инаку вечерва играме против моќната Шпанија по седми пат. Селекторот Раул Гонзалес мисли дека можеме да дојдеме до победа против фаворитот, а дали тоа ќе се оствари гледаме на Прва во 20.20 часот. Ги бодриме нашите ракометари!

СП Ракомет, 16.01.2019

СП Ракмет 2019: МАКЕДОНИЈА – ШПАНИЈА, вечер во 20.20 часот на МТВ1

Gepostet von МРТ1 Промо am Mittwoch, 16. Januar 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поранешниот ракометен тренер во „Македонски спортски легенди“

Паралелно со почетокот на Светското првенство во ракомет, премиера на новата епизода од емисијата “Македонски …

error: Содржината е заштитена!