Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Нова сезона од талент шоуто „Пат до ѕвездите“ секој петок на Алфа

Нова сезона од талент шоуто „Пат до ѕвездите“ секој петок на Алфа

„Пат до ѕвездите” е музичко талент шоу во продукција на „Арт студио“, кое се емитува на телевизија Алфа секој петок во 20.30 часот.

Целта е секако да се откријат нови домашни музички таленти кои јавноста ќе има можност да ги препознае токму преку ова талент шоу, а со тоа и да им го „отвори” патот до ѕвездите.

Во жири комисијата место ќе добијат наши познати фолк, поп ѕвезди и композитори кои се компетентни да критикуваат, даваат совети, пофалби и да го изберат оној кој ќе продолжи понатаму.​

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Џими: „Не можам без ајвар и толчени суви пиперки, мора да сум Македонец”

Празнично расположени, јајцата исфарбани, домашната пита испечена и носијата спремна – како што треба тимот …

error: Содржината е заштитена!