Почетна / Филм / Трилер мистеријата „ Last moment of clarity“ вечерва на Телма

Трилер мистеријата „ Last moment of clarity“ вечерва на Телма

Тој ќе помине три години во тага, сведочејќи за смртта на својата свршеница. Вината за нејзината смрта му е наметната. Една вечер гледајќи филм, во киното во Париз, на екранот ја забележува глумуцата која личи исто како неговата покојна свршеница. Дали таа е сè уште жива или пак ова е само коенциденција? Дали тој ќе ги најде одговорите за неговата незаборавна и изгубена љубов?

“Двојна игра”, сабота (11 мај) на Телма во 22.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петок навечер на Телма – акциониот трилер „Line of duty“

Line of duty (2019) – акција на Телма во петок, 10 мај 2024 година во …

error: Содржината е заштитена!