Почетна / Телевизија / Новости во петтата сезона на „Еден на Еден“

Новости во петтата сезона на „Еден на Еден“

 

Забавната емисија „Еден на еден“ која се емитуваше на А2 телевизија, а од 2012. година на Алфа ТВ, од 20. октомври повторно се враќа на истиот канал со нова сезона.

 

 

Во неа гостуваат многу познати личности со кои водителот разговара лице во лице, а секако има и моменти на хумор.

 

 

Неофицијално дознаваме дека во новата петта сезона студиото ќе биде поголемо од минатите сезони и би изгледало вака.

 

 

Студиски бенд за оваа нова сезона ќе биде групата Пеперминт.

Ве инфомираме дека епизодите од минатата сезона како и епизодите од новата сезона ќе можете да ги гледате на следниот линк.

 

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!