Почетна / Сапуници / Азра е позитивна на корона – снимањето на новата серија во прекин

Азра е позитивна на корона – снимањето на новата серија во прекин

Се појавија првите случаи на заразени со корона вирусот меѓу актерите од турските серии. Алина Боз, позната за македонската публика по улогите во “Азра” и “Парампарче” е позитивна на Ковид 19.

Taa, заедно со нејзиниот партнер Кубилаи Ака неодамна започна снимање на новата сезона од серијата “Љубов 101” на Нетфликс, но снимањето на тинејџерската серија е прекинато на неодредено време поради позитивните медицински резултати на главните актери.

Обожавателите изразија сомневање дека вирусот може да се пренесе и кај други актери, со оглед на личните и професионалните односи меѓу мене.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

error: Содржината е заштитена!