Почетна / Филм / Мерил Стрип и Том Хенкс во филм на Спилберг на 29 февруари на МРТ 1

Мерил Стрип и Том Хенкс во филм на Спилберг на 29 февруари на МРТ 1

четврток (29 февруари 2024), 21.00 часот – “Весникот”

Вистинита приказна за аферата на „Пентагон Пејперс“ со Мерил Стрип и Том Хенкс во филм на Стивен Спилберг.

Кетрин Греам е првата жена издавач на еден голем американски весник – Вашингтон пост. Со помош на уредникот Бен Бредли, Греам се обидува да го достигне Њујорк Тајмс за да открие огромно прикривање на владините тајни што опфаќа три децении и четворица американски претседатели.

Заедно, тие мора да ги надминат своите разлики бидејќи ги ризикуваат своите кариери – и многу слободата – за да помогнат да се изнесат на виделина долго закопаните вистини.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пирс Броснан и Гај Пирс во трилерот „Spinning man” во сабота на Телма

сабота, 13 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – Филозофија на убивањето Еван Бирч …

error: Содржината е заштитена!