Почетна / МК Сцена / Видео | Промовирана „If you wanna leave me“ на Тоше Проески

Видео | Промовирана „If you wanna leave me“ на Тоше Проески

 

Промовирана нова хит песна од мега ѕвездата

 

Промовирана е најновата и досега необјавена песна на најголемиот македонски пејач Тоше Проески. Се работи за песната “If you wanna leave me”, единствено снимена на англиски јазик, која најпрвин беше промовирана денеска во спомен куќата на Тоше во Крушево, а видео спотот за истата вечерва беше прикажан и на Сител телевизија.

 

 

Песната е објавена по повод неговиот роденден и е снимена во две верзии, латино и балада. Латино верзијата е она што е објавено и што ексклузивно може да го чуете и видите во продолжение, а пак баладата е се уште на доработка во Лондон и се очекува нејзина промоција во наредниот период.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Ново оро на македонскиот зурлаџија Џељо Дестановски

Го нарекуваат неуморниот македонски музичар, во моментов е еден од  најпознатите зурлаџии кај нас и …