Почетна / Сапуници / Фото | Турска серија на Алфа се емитува во живо?

Фото | Турска серија на Алфа се емитува во живо?

ТВ Пакет е тука за да ги “лови” грешките на македонските телевизии со цел да влијае на подобрување на работата на медиумските работници, но и на програмата на медиумите во целост. Некој тоа го прифаќа, се поправа, но на некои очигледно им е гајле за било каква критика.

Последниот “улов” на ТВ Пакет е пропустот на Алфа за време на емитување на реприза на турска серија, која со голем успех премиерно се емитираше пред една деценија на Канал 5.

Денес во 10 часот наутро, дел од епизодата се прикажува со натпис “Живо”. Што е во живо од серија снимена пред 10 години? Ако утринската контактна емисија и вестите се во живо, не значи дека режијата треба така да го остави да стои на екран и по завршување на истите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!