Почетна / Сапуници / Алфа ги копира другите телевизии, турска рециклажа на пауза

Алфа ги копира другите телевизии, турска рециклажа на пауза

По примерот на А1, Сител и Канал 5, сега и Алфа испраќа турска серија на летна пауза. Само што летната сезона е веќе длабоко почната, па за разлика од другите телевизии, тие решиле турска серија да испратат на пауза на сред лето.

Турскиот хит кој со голем успех се емитуваше на Канал 5, а сега репризно на Алфа, оди на летна пауза. За потсетување, Канал 5 ја праќаше серијата исто така на летна пауза поради големата гледаност што ја имаше серијата токму тогаш и токму таму, на Канал 5.

Во тој термин од 16.15 часот следува уште една турска рециклажа на серија стара 15 години, само што овој хит беше емитуван на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Невиден наплив на турски серии во Србија, Бугарија, Хрватска, Босна

Како никогаш претходно, српските телевизии откупуваат и емитуваат турски серии. Ако во Македонија одамна помина …

error: Содржината е заштитена!