Почетна / Забава / Македонските претставници на „Infevision 2012“

Македонските претставници на „Infevision 2012“

Дали се сеќавате на песната Мојот ТВ изведена од групата Водолија на Изборот за песна на Евровизија во 2009. година? Песната е авторско дело на фронтменот на групата Ристо Апостолов, а годинава истата ќе ја претставува Македонија на интернационалниот интернет фестивал Infevision 2012 што ќе се одржи во Атина. Фановите и претставниците на Infe Macedonia ја предложија токму групата Водолија.

 

 

Учество на фестивалот земаа земји од целиот свет. Групата Manga ќе ја претставува Турција, Лиса Мери Присли ќе ги претставува САД, Паулина Рубио ќе би брани боите на Мексико, а Северина на Хрватска. За повеќе информации околу другите претставници посетете го официјалниот сајт на Infevision.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Бунтовниците“ се враќаат со нова песна и виртуелен концерт

Фановите на „Бунтовниците“ се воодушевени од изненадувањето што им го приредија нивните миленици. Beќе поминеа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!