Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Генерации актерски имиња во серијалот „Mojoт драмски“ на МТВ 1

Генерации актерски имиња во серијалот „Mojoт драмски“ на МТВ 1

Серијалот „Мојот Драмски“ ќе проговори за националната драматургија како база на еден театар. За ширењето на просторот на слобода покажувајќи нешто поинакво и смело. Бара ли театарот откажувања?

Соработката на различни генерации актери придонесува на едно отворено поле на креативно докажување. А почетоците се незаборавни за сите генерации. И овој петок не пропуштајте го „Мојот Драмски“ во 20:15 часот на МТВ1.

И овој петок не пропуштајте го „Мојот Драмски“ во 20:15 часот на МТВ1

Серијалот „Мојот Драмски“ ќе проговори за националната драматургија како база на еден театар. За ширењето на просторот на слобода покажувајќи нешто поинакво и смело. Бара ли театарот откажувања?Соработката на различни генерации актери придонесува на едно отворено поле на креативно докажување. А почетоците се незаборавни за сите генерации.И овој петок не пропуштајте го „Мојот Драмски“ во 20:15 часот на МТВ1

Gepostet von МРТ1 Промо am Donnerstag, 30. Januar 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стартува новата сезона – од вечер Цеца е дел од „Ѕвездите на Гранд“

Новата сезона на „Ѕвезда Гранда“ започнува оваа сабота, 18 септември, на Прва српска телевизија, Канал …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!