Почетна / МК Сцена / Пејачката Симона Поповска со музичка порака „За нова година“

Пејачката Симона Поповска со музичка порака „За нова година“

Таа е една од најдобрите женски вокали кај нас, повторно актуелна со нови синглови.

После песната на англиски јазик “Feel so good”, Симона ни спреми уште едно музичко изненадување по повод Нова Година и претстојните новогодишни празници.

Се работи за специјална новогодишна песна насловена -“За Нова Година“.

Песната е на продуцентот и Дј Ерик Фокс, додека текстот го напиша Рената Кралевска.

Пратечките вокали ги отпеа Рената Кралевска, а гостин на саксофон Љупчо Џедомирски.

Драги мои од срце ви го подаруваме ова парче, сите заедно да ги сплотиме нашите желби, за подобро утре, година без пандемија, нека биде нов почеток  ЗА НОВА ГОДИНА ни порачува Симона..

Во прилог линк од песната… уживајте во овој празничен дух и расположение во најубавиот дел од годината…

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето …

error: Содржината е заштитена!