Почетна / Филм / МРТ 1 во недела ќе ја емитува биографската драма за „Џејн Остин”

МРТ 1 во недела ќе ја емитува биографската драма за „Џејн Остин”

Џејм Остин (Ед Хетавеј) го запали светот со зборови, мудрост и разумност. Но и во нејзиниот живот горат љубовта и страста. На 20 години се вљубува во Том Лефрој (Џејмс Мекавој), а нивната врска раскажува приказна, исто толку реална и романтичка како и нејзините најзначајни дела.

Филмот ја опишува љубовта на младата Џејн Остин. Приказна за љубовта, романтиката, интригите и должностите поврзани со парите, семејството и пријателството.

Недела, 18 декември, 20.50 часот, МРТ 1 – романтичната историска драма “Becoming Jane”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!