Почетна / Забава / Американскиот рапер Tyga доаѓа во Скопје во јуни 2022 година

Американскиот рапер Tyga доаѓа во Скопје во јуни 2022 година

Повеќекратниот Греми номиниран и наградуван артист TYGA (World Best Male Artist, World Best Live Act, World Best Song……) на 22ри јуни 2022г. на стадионот АРМ, во склоп на својата светска турнеја, доаѓа во Македонија како Headliner на FUSION FESTIVAL.


Micheal Ray Nguyen – Stevenson a.k.a TYGA во својата кариера има соработувано со најголемите имиња на рап музиката, Chris Brown, Kanye West, Lil Wayne…..
Влезниците за големиот спектакл веќе се во продажба со специјани празнични цени до 31.01.2022 преку продажната мрежа на Купи Карти За Се и Југотон
https://www.kupikartizase.com/Events/tyga_2022

Поради големиот интерес за овој настан исто така влезници се пуштени во продажба и во нашите соседни земји, Бугарија, Грција, Србија, Косово и Албанија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тони Зен: Aуто-туне користат и тие што знаат и тие што не знаат

Под влијание на американскиот хип-хоп, кон крајот на 90-тите години Тони (со уметничко име Тони …

error: Содржината е заштитена!