Почетна / Сапуници / Видео | Индија снима продолжение на „Малечката невеста“

Видео | Индија снима продолжение на „Малечката невеста“

Маратонската индиска сапуница “Малечката невеста” добива продолжение. Серијата која броеше вкупно 2248 епизоди, стана синоним за бескрајност па затоа и очигледно ќе го оправда мислењето.

Индиската телевизија Colors TV веќе најавува втор дел на оваа позната серија, во која ново девојче ќе ги претрпи истите маки како Ананди. Верена и мажена уште непроодена, новата малечка невеста започнува наскоро во Индија.

Погледнете го тизерот во продолжение :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Додека селото спие“, руска мелодрама секое попладне на ТВ 24

Од понеделник до петок во 17.45 часот на ТВ 24 ќе се емитува “Додека селото …

error: Содржината е заштитена!