Почетна / Забава / Видео | „Кафето е горко, ама ти си сладок” му испеа Лиде на Венко

Видео | „Кафето е горко, ама ти си сладок” му испеа Лиде на Венко

Жената која се прослави на социјалните мрежи со почетокот на пандемијата на коронавирусот во нашата земја позната како Лиде Лиде, објави нов видео запис за песната “Ало министре” посветена на нејзиниот обожуван министер за здравство Венко Филипче.

Во продолжение слушнете ја песната и обрнете внимание на текстот :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

error: Содржината е заштитена!