Почетна / Забава / „Bitter love“, втор сингл од проектот „Live Power Session“ на Ris flower

„Bitter love“, втор сингл од проектот „Live Power Session“ на Ris flower

после првиот сингл  “All I Wanna Know” од проектот “Live Power Session”, кој во најдобро светло ги покажа музичките квалитети на Ris Flower, од денес во етер e и вториот сингл од овој проект, насловен “Bitter Love”. 

Синглот “Bitter Love” е достапен  на VEVO каналот на Ris Flower 

како и на најпосетените стриминг платформи

Проект “Live Power Session” 

Продуцент Mustafa Canbazlar, Arikan Sirakaya и Ris Flower 

Mix&Mastering: Arikan Sirakaya – Studio Ari / Истанбул

Вокал – Ris Flower 

Гитара- Филип Пулески 

Клавијатура и придружен вокал – Стефан Алексовски 

Бас гитара – Ѓоко Максимовски (Ѓоле)

Тапани – Кристијан Лафазановски

Режисер – Бруно Вељановски 

Директор на фотографија – Борис Ралев

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интимен концерт на „Фрајле” на 16-ти март во „Македонска филхармонија”

ористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле” …

error: Содржината е заштитена!