Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Почина познатиот презентер на временска прогноза на Сител

Почина познатиот презентер на временска прогноза на Сител

На 77 годишна возраст, почина познатиот презентер на временска прогноза – господин Трајче Андонов.

За временските прилики и неприлики, секогаш навремено и точно нè информираше во блокот Временска прогноза која се емитува секоја вечер на Сител по Дневникот.

И сето тоа го правеше харизматично и пријатно за гледачкото уво заедно со колегите Анкица Јосифовска – Ангелковска и Љубиша Ристески.

Лесна му земја.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко Иванов, долгогодишен новинар во ТВ24 и автор на “Патот до успехот” ја информираше јавноста …

error: Содржината е заштитена!