Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Вкусот и мирисот на Кина во документарниот серијал на Телма
17.40 часот - емисија "Ни Хао"

Вкусот и мирисот на Кина во документарниот серијал на Телма

Aмбасадата на Народна Република Кина заедно со „Виар продукција” им подари на гледачите минути уживање за една од најстарите, најбогатите и прекрасните култури во светот.

Ова лето, од понеделник до петок попладне на Телма телевизија, гледачите ќе имаат можност да се потсетат на емисијата која запознава со богатата кинеска традиција, архитектура, технологија, вештини, хармонија, филозофија, кинеска кујна, спорт.

Репризно ќе имаме можност да ги видиме повторно сите бои на Кина, да ги почувствваме нејзините мирисе, како и вкусот на најубавиот чај.


Eмисијата „Нихао” која на кинески јазик значи „Здраво” има за цел да го покаже вистинското значење на Кина, она што таа му го дала на светот во секој контекст.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!