Почетна / МК Сцена / Видео | Момците од Некст Тајм ја снимија „Мина“ за „Дајте музика“

Видео | Момците од Некст Тајм ја снимија „Мина“ за „Дајте музика“

Момците од Некст Тајм специјално за “Дајте музика” ја снимија својата најнова песна. “Mина” е дело на Николче Мицевски, по текст на Валентин Соклески. Близнаците од дуото гостуваа во претпоследната емисија на популарното детско телевизиско шоу, а како звучеше песната која ја направија за емисијата, слушнете во продолжение :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!